Zapraszam do obserwowania i subskrypcji

WROĆ DO BLOGA

Klauzula RODO

20 stycznia 2022

ATLANTISBOY.

Mija kolejny dzień w Dubaju. Spacer po tzw. "palmie", czyli Palma Jumeriah. Zatoka Perska i niebieskawo-zielone kolory wody. I te skały. Przypomniało mi się nabrzeże Andaluzji. Tak samo surowe zdawać by się mogło, że niedostępne. Piękne jednocześnie. O tym jednak zrobię osobny wpis. Takie miejsce to dla fotografa okazja do zdjęć, a że Kuba stał się etatowym modelem dla mnie to nie mogłem nie zrobić mu tutaj zdjęć.

AtlantisBoy.

Atlantis, bo tuż obok jest hotel o tej nazwie. Zresztą to odpowiedni tytuł do tej małej sesji. Kuba ma urodę troszkę takiego beachboya. Amerykańskiego chłopaka z plaż Miami. Z drugiej strony patrząc nie brakuje mu europejskich, nawet włoskich rys.

Call Me by Your Name.

Lubię takie zdjęcia. Z jednej strony klimat miejsca - z drugiej osoba fotografowana. Chemia między fotografem, a modelem to podstawa dobrego zdjęcia. Tylko jakie to "dobre zdjęcie" ? Dla mnie takie, które pokazuje "te coś". Uroda i urok są ważne, ale to co najważniejsze to... oczy. Poezja gdy ktoś umie pracować oczyma. Umie lub chce i potrafi się tego uczyć.

Mystery of ...

Wiecie czego mi brakowało najbardziej w ostatnim czasie ? Fotografowania ludzi dla siebie. Bez zlecenia, bez presji, czy zależności ja - klient. Tutaj jestem na urlopie - tu odpoczywam i fotografowanie kogoś w takim miejscu to dla mnie "urlop" dla artystycznej duszy. Bez zobowiązań. Od tak. Po prostu.

Jedynego czego brakowało mi w tej chwili to fajnej muzyki w uszach. Lubię odpłynąć słuchając muzyki i fotografując. Momentami nie panuję nad swoją zachłannością. Zachłannością chwytania chwili. Staram się to wszystko zapamiętać utrwalić. Mam czasami poczucie jakbym fotografował oczyma. Zatrzymywał klatka po klatce twarze, gesty i momenty ze swojego życia. Tak jest i z ludźmi, których fotografuję. Pamiętam, tęsknię. Zabieram cząstkę ich dla siebie. Przypomina mi się historia starych indiańskich przypowieści. Indianie uważali, że człowiek robiący im zdjęcie zabiera ze sobą cząstkę ich samych. Coś w tym chyba jest...

 

Jak okiem się­gnąć, pa­nu­je tu chwi­la.

Jed­na z tych ziem­skich chwil pro­szo­nych, żeby trwa­ły...

Galeria z sesji: https://www.szymongorski.com/fg_kuba_atlantisboy