Zapraszam do obserwowania i subskrypcji

Klauzula RODO

O mnie

moja życiowa przygoda

 

Witaj :) Nazywam się Szymon Górski i jestem fotoreporterem i konferansjerem. Od kilku lat prowadzę własną firmę, a ponadto na etacie pracuję w strukturach pomocy społecznej.

Mieszkam w Dolicach. To mała i urocza miejscowość pomiędzy Choszcznem, a  Stargardem w województwie zachodniopomorskim. Tutaj wybudowałem moje małe studio fotograficzne będące też siedzibą mojej firmy .

W swoim życiu mam kilka pasji. Jedną z nich jest właśnie  fotografia dzięki, której odnalazłem te “coś” co staje się  sensem naszego istnienia. Z ogromnej pasji z czasem zrodził się pomysł i sposób na  życie...

O tym co fotografuje …

Główną dziedziną fotografii jaką się zajmuję jest FOTOGRAFIA SPORTOWA. Współpracowałem dotychczas między innymi z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Moje zdjęcia były publikowane na łamach m. in. Przeglądu Sportowego, Tygodnika Sport, Magazynu PRESS, Faktu, Wprostu, SuperExpresu, Polska The Times, czy miesięcznikach Handball i 7Metr. Ponadto zdjęcia mojego autorstwa można znaleźć na łamach portali Wirtualnej Polski, Onetu i Interii, oraz stronach oficjalnych klubów m.in. GTK Gliwice,  KS Ruch Chorzów i KPR Ruch Chorzów. Poza sportem  zajmuję się też typową FOTOGRAFIĄ PRASOWĄ. Od 2010 byłem związany z redakcją DZIENNIKA STARGARDZKIEGO. Moje zdjęcia ukazywały się też na łamach m.in. Tygodnika Pyrzyckiego, 7 Dni Stargardu, Głosu Szczecińskiego, Głosu Stargardzkiego, czy miesięcznika Świat Radio.

Od 2014 roku jestem związany stałą współpracą z Agencją Fotograficzną PRESS FOCUS – jedną z największych agencji fotografii sportowej w Polsce oraz od roku 2023 bezpośrednio z agencją NEWSPIX. Moje zdjęcia znajdują sie też w bogatych bazach zdjęć agencji Getty Images, Dzięki współpracy i znajomości z najlepszymi fotoreporterami w Polsce sam też stałem się fotoreporterem sportowym z krwi i kości, który zdjęć i warsztatu chyba nie musi się wstydzić – przynajmniej mam taką nadzieję.

Z czasem zakres wykonywanej fotografii poszerzyłem o FOTOGRAFIĘ REPORTAŻOWĄOKOLICZNOŚCIOWĄSESJE STUDYJNEWIZERUNKOWE i INDYWIDUALNE, FOTOGRAFIĘ MODOWĄ, PRZEDSZKOLNĄ i SZKOLNĄ, FOTOGRAFIĘ REKLAMOWĄ, UŻYTKOWĄ, ARCHITEKTURY, PODRÓŻNICZĄ i KRAJOBRAZOWĄ.

Obecnie od października 2021 roku współpracuję ze Stargardzkim Centrum Kultury, gdzie jestem opiekunem Pracowni Fotograficznej SCK. Nasze spotkania fotograficzne to przede wszystkim wspólne fotografowanie z zakresu różnych dziedzin fotografii, zarówno w studio jak i w plenerze oraz podczas wielu wydarzeń związanych z działalnością SCK. To też wspólne wernisaże i projekty fotograficzne realizowane ze świetną grupą zapaleńców i przy ogromnym wsparciu pracowników SCK Stargard.

nie tylko fotografia...

Fotografia i dziennikarstwo to nie jedyne co mogę zaoferować. Od kilku lat pracuję też jako KONFERANSJER na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych, okolicznościowych itd. Zajmuję się też szeroko rozumianą promocją w mediach, reklamą i marketingiem tworząc vloga, relację i transmisje live na portalach społecznościowych. To również działania związane z profilaktyką uzależnień i szeroko związanym z tym poradnictwem i szkoleniem. Szczegóły mojej oferty znajdziecie Państwo w zakładce: OFERTA.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą natomiast jeżeli jeszcze nie zanudziłem nikogo to zapraszam do poczytania poniżej moich wypocin o samym sobie...

Fotografia to jedna z moich wielu pasji. Od kilku lat chciałem, aby kiedyś w przyszłości była też moim zajęciem zawodowym i sposobem na życie. Możliwość połączenia pasji z pracą jest marzeniem zapewne każdego człowieka, a życie cóż… mamy tylko jedno i chyba nie wybaczyłbym sobie nigdy tego gdybym nie starał się zrealizować własnych marzeń.

Aparat od kilku lat jest moim nierozłącznym towarzyszem. Właściwie kolejny raz przypadek i jakaś osoba odegrała w moim życiu niezwykłą rolę. Dawniej jeszcze z czasów mojego dzieciństwa to mój tata właśnie – człowiek niezwykle ciekawy zaszczepił we mnie te wszystkie zainteresowania. W fotografii to najpierw analog z Zenitem na czele, a później na nowo odkryta fotografia pewnego lata pośród śnieżnobiałych skał jury niedaleko częstochowskich wzniesień… Wtedy ktoś rozbudził tą pasję we mnie na nowo i trwa to do dziś. Dla kogoś kto nie czuje fotografii mogę być dziwakiem wiem o tym, ale bycie innym w pewien sposób zawsze mnie inspirowało i pozytywnie nastawiało do świata i ludzi. Kiedyś się tego wstydziłem dziś mogę jedynie żałować, że wtedy nie miałem jeszcze odwagi być sobą.

Na co dzień pracuję zawodowo jako „urzędas”, a konkretnie pracownik socjalny i kulturalno - oświatowy. W swojej pracy zawodowej mam bardzo dużą styczność z fotografią. To sposób na promowanie miejsca gdzie mieszkam, pracuję i tego co staram się robić dla ludzi. Nie jest to szczyt moich marzeń, ale pozwala mi to na spokojne realizowanie pozostałych planów. Ponadto jestem z tych tzw. “wiecznych studentów”, którzy nie wiedzieć czemu lubią się długo uczyć. Ja dopiero po wielu latach odnalazłem swoje miejsce w edukacji  i aktualnie ponownie lub raczej nadal studiuję na, którymś roku (którym to nawet w dziekanacie nie wiedzą ;D)  dziennikarstwa o specjalności fotografia dziennikarska, reklamowa i artystyczna na wydziale filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj kolejny raz przypadek i ważna osoba w moim życiu odegrała swoją rolę i w taki oto sposób studiuję w końcu to co kocham.

Czasami ludzie pytają mnie co mi ta cała fotografia daje, dlaczego robię zdjęcia. Nie umiem im odpowiedzieć. To jest gdzieś w środku głęboko w sercu. W danej sekundzie spustem aparatu zamykam chwile niezwykłe oraz te, które często bardzo pozornie wydają się zwyczajne i to właśnie pozwala mi odbierać świat jaki mnie otacza wszystkimi zmysłami. Czasami to przeszkadza w życiu codziennym, bo nie zawsze jest dobrze widzieć to czego nie widzą inni… nie mniej jednak skoro już jesteś na tej stronie to zapraszam Cię Drogi czytelniku do mojego świata widzianego przez mój obiektyw. Może świata nie zawsze obiektywnego, ale na pewno zawsze z cząstką mnie samego. Może sam znajdziesz odpowiedź, dlaczego robię to co robię.

Współpraca z instytucjami kultury: 

- od początku istnienia tj. od 2011 roku współpracuję z Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach , a obecnie  po           zmianie nazwy z Gminnym Domek Kultury w Dolicach

- od 2021 roku prowadzę Pracownię Fotograficzną Stargardzkiego Centrum Kultury w Stargardzie 

Współpraca z klubami sportowymi i związkami sportowymi: 

- od 2009 w różnych okresach współpraca z GLKS Unia Dolice ( fotorelacje, prowadzenie turniejów i social media klubu )

- od 2021 roku współpraca z klubem sportowym BIALI SĄDÓW w zakresie prowadzenia social media klubowych oraz fotorelacji

- fotorelacje z meczy dla klubów Ruchu Chorzów, GTK Gliwice, 

- współpraca z Polskim Związkiem Piłki Nożnej ( „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” oraz Letnia Akademia Młodych Orłów 

Współpraca z redakcjami: 

Dziennik Stargardzki, Tygodnik Pyrzycki, 7 Dni Powiatu Stargardzkiego, Głos Szczeciński, Głos Stargardzki, Nowe 7 Dni Stargardu.

Publikacje:

Przegląd Sportowy, Wirtualna Polska, Interia, Onet, Wprost, Fakt, 7Metr, Dziennik Sport - Katowicki Sport, Dziennik Stargardzki, Tygodnik Pyrzycki, 7 Dni Powiatu Stargardzkiego,Głos Szczeciński, Głos Stargardzki, Świat Radio, Tygodnik Ziemi Stargardzkiej, 7 Dni Stargardu, Nowe 7 Dni Stargardu,

Nagrody i wyróżnienia:

2011: Dziennikarz Obywatelski 2011 Polskapresse w kat. Zdjęcie roku – II miejsce

2012: Odkryj swój Powiat. Nieznane miejsca w Powiecie Stargardzkim 2012 – I miejsce

2020: Grand Press Photo 2020 nominacja w kategorii SPORT zdjęcie pojedyncze

2020: Grand Press Photo 2020 główna nagroda w kategorii NAGRODA INTERNAUTÓW

2021:  Grand Press Photo 2021 nominacja w kategorii ŻYCIE CODZIENNE zdjęcie pojedyncze

2021:  Grand Press Photo 2021 wyróżnienie sponsora PROVIDENT w kategorii ŻYCIE CODZIENNE zdjęcie pojedyncze

Wystawy:

„KOBIETY ŚWIATA W OBIEKTYWIE FOTOREPORTERA” Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach – marzec 2014

„CHWILE ZATRZYMANE W KADRACH” Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim – kwiecień 2014

"Wystawa zbiorowa pokonkursowa GRAND PRESS PHOTO" - edycja 2020 i 2021

"ZOOM na STARGARD - (Nie)Znany Klejnot Pomorza wystawa grupowa Pracowni Fotograficznej SCK Stargard - styczeń 2022

Art Festiwal Stargard - zbiorowa wystawa fotografii Pracowni Fotograficznej SCK Stargard - maj 2022

"WODA TO MY. Jak dwa żywioły" wystawa zbiorowa Pracowni Fotograficznej SCK Stargard podczas Art Festiwal Stargard - maj 2023

Akredytacje:

m.in.: mecze piłkarskiej reprezentacji Polski m.in. z Włochami, San Marino, Anglią (w tym na WEMBLEY w Londynie oraz na „basenie narodowym”), Słowacją, Irlandią, Szkocją, Gruzją w Tbilisi i ostatnio z Irlandią w Dublinie, Szkocją w Glasgow, Irlandią w Warszawie; mecze Bundesligi w Berlinie; finał Pucharu Niemiec 2015 w Berlinie; finał UEFA Ligi Europy 2015 w Warszawie; mecze siatkarskiej reprezentacji kobiet w ramach FIVB Women’s VOLLEYBALL WORLD GRAND PRIX 2014; Mistrzostwa Europy w Pływaniu w Szczecinie (2011) i Berlinie (2014); BAJA POLAND PUCHAR ŚWIATA FIA & FIM w rajdach terenowych w Szczecinie; Mistrzostwach Świata FIVB w siatkówce na plaży w Starych Jabłonkach; Siatkarskich Mistrzostwach Europy mężczyzn w Danii (mecz o III miejsce i FINAŁ w Kopenhadze), 90 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski i 60/61 Memoriał Kusocińskiego w Szczecinie; Finał Piłkarskiego Pucharu Polski 2014 i 2015; finał turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”; DAVIS CUP 2013 we Wrocławiu, Zielonej Górze i Szczecinie; PEKAO Szczecin OPEN; Puchar FIS w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie; Gala MMA w Stargardzie, Puchar Świata w Skokach w Zakopanem i Oslo i wielu innych. Fotografowałem też podczas siedmiu meczów piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 rozgrywanych w Polsce oraz podczas meczu otwarcia i finale Siatkarskich Mistrzostw Świata FIVB 2014 rozgrywanych w Polsce, finały EHF EURO 2016 -Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej mężczyzn rozgrywanych w Polsce. Ostatnio w 2019 Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów  UEFA pomiędzy Liverpool FC, a Tottenhamem Hotspur w Madrycie i Super Puchar Niemiec w Dortmundzie oraz Audi Cup w Monachium.

Konferansjerka:

- Duży Piknik nad Małą Iną - edycje w latach 2014-2019 ( koncerty Boys, MIG, Andre)

- Dożynki Gminne Gminy Dolice - edycje w latach 2014-2019

- imprezy plenerowe organizowane w ramach Profilaktyki Dolice

- prowadzenie corocznych imprez tematycznych "Święto Pieczonego Ziemniaka" i "Piknik Sąsiedzki" w Pomietowie

- prowadzenie turniejów i imprez piłkarskich m.in. Piknik Piłkarski Akademii Piłkarskiej Gminy Dolice, Dolice Cup itp.

- od sezonu 2022 współpracuję z agencją eventową www.eventkolektyw.pl ( prowadzenie imprez plenerowych m.in. dla IKEA Industry,             WEBER Polska, LEROY MERLIN, Dzień Sąsiada Kluczewo, 

 

Profilaktyka Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy

W latach 2006-2018 pracowałem jako pracownik socjalny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dolicach, pełniłem tez funkcję kolejno członka, sekretarza i przewodniczącego Gminnej Komisji Alkoholowej, przez kilka lat również pełniłem funkcję Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy w Rodzinie. Mam też doświadczenie w pracy jako kurator społeczny Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Stargardzie. Prowadziłem szkolenia, spotkania i pogadanki w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i przemocy w rodzinie.

 

SERDECZNE ZAPRASZAM

„[…] jedynymi ludźmi są dla mnie ci szaleni, ogarnięci szaleństwem życia, szaleństwem rozmowy, szaloną chęcią wybawienia, pragnący wszystkiego naraz w tym samym czasie, którzy nigdy nie ziewają, nie wypowiadają oklepanych frazesów, ale płoną, płoną, płoną […]” **

“[…] the only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn burn […]”**

 

received_1172137219487193

 

 

SZYMONGORSKI_WEMBLEY 2

 

SZYMONGORSKI_WEMBLEY